Passeri (Öz Ötücüler) Kucukbahar.com 2015-09-11T12:57:34+00:00

Bir passerine herhangi bir kuş bir sipariş daha tüm kuş türlerinin yarısından içeren Passeriformes. Diğer emirlerine göre ötücü bir önemli özelliği Aves kolaylaştırır ileri ve bir arka işaret diken, üç düzenlemesi olduğunu tüneyen. Bazen ya da daha az doğru gibi kuşlar perching olarak bilinen ötücü, ötücü en çeşitli karasal birini oluşturmaktadır omurgalı 5000 üzerinde tespit ile sipariş, türler. [1] Bu büyük kabaca iki katı kadar çeşidi vardır memeli siparişleri, Rodentia. Daha fazla 110 aileye içerir, ikinci en herhangi düzenin tetrapods (sonra Squamata, ölçekli sürüngenler).

Isimleri “passerine” ve “Passeriformes” Passer domesticus türetilen bilimsel adı adını taşıyan bir türün (serçe sonuçta elde edilmiş) ve Latin için kullanılan bir terimdir oradan geçen Passer serçe ve benzeri küçük kuşların.

Açıklama

Karar, üç suborders bölünmüştür Tyranni (suboscines), Passeri (oscines) ve bazal Acanthisitti. Oscines onların en iyi kontrole sahip Syrinx geniş bir yelpazede üretim, kuşlar arasında kasların şarkıları ve diğer sesler çıkarma (bazıları da, gibi kargalar,insanlara müzikal ses yok); gibi bazı bu tür lyrebird başarılı taklitçileri. Acanthisittids veya Yeni Zelanda kuşugiller sınırlı minik kuşlar Yeni Zelanda, en azından modern zamanlarda; uzun Passeri yerleştirilmiştir; onlar farklı ve çok eski bir grup gibi görünüyor olsa da onların taksonomik konumu, belirsizdir.

Çoğu ötücü kuş, diğer siparişlerin tipik üyeleri daha küçüktür. Ağır ve tamamen büyük ötücü kuşlardır kalın gagalı karga ve daha büyük yarışlar ortak kuzgun, her geçen 1.5 kg (3.3 lb) fazladır ve 70 cm (28). Süper lyrebird ve bazı kuşların-of-cenneti nedeniyle çok uzun kuyruklar veya kuyruk örtü için, genel olarak uzundur. Küçük ötücü bir kısa kuyruklu cüce zalim 6.5 cm (2.6) ve 4.2 g (0.15 oz) de.

Anatomi

Bir passerine ayak denilen ileri yönettiği üç ayak ve geriye yönelik tek ayak vardır anisodactyl aranjman. Bu düzenleme bu tür ağaçlar ve kayalıklarla gibi dikey yüzeylere üzerine levrek ötücü kuşlar sağlar. Ayak parmakları yok dokuma ya da katılmadan var, ama bazıCotingas, ikinci ve üçüncü ayak bazal üçte birleştirilmiştir. Arka ayak ön ayak olarak aynı seviyede bacak katıldı. Kuşların diğer siparişler ise, ayak düzenlemesi farklıdır.

Passerine kuşların bir ayak düzenlemesinin tıraşlama için özel bir adaptasyon içerir. Arkasında kas ayak altından çalışan bacak arkasındaki bir tendon tibiotarsus otomatik olarak çekilir ve ayak neden bacak virajlı, kıvrılabilir ve sert olmaya ne zaman sıkın olacak zaman bir şube kuş toprakları. Bu düşme olmadan perching süre uyumak için ötücü sağlar. Bu gece yaşam tarzı geliştirmek ötücü kuşlar için özellikle yararlıdır. [2] [3]

Her ne kadar çoğu ötücü kuşlar, 12 kuyruk tüyleri geliştirmek süper lyrebird 16. vardır [4] dikey yüzeylere üzerine tüneyen kuşlar zaman kendilerini dengelemeye yardımcı ötücü bazı türler var sert kuyruk tüyleri. Bazı ötücü, özellikle aile içinde dokumacı kuşlar, iyi, son derece uzun kuyrukları da dahil olmak üzere kendi ayrıntılı cinsel süs için bilinir. İyi bilinen bir örnek, uzun kuyruklu widowbird.

Yumurta ve yuva

Ötücü bir civciv vardır altricial kendi yumurtalardan zaman kör, tüysüz ve çaresiz. Bu nedenle, civciv kapsamlı ebeveyn bakım gerektirir. Çoğu ötücü nonpasserines aksine, renkli yumurtalarını, kimin yumurta gibi bazı zemin yuvalama gruplar haricinde beyaz çoğu Charadriiformes ve Çobanaldatangiller kamuflaj gereklidir ve bazı, parazit cuckoos ötücü konağın yumurta maç.

Kavrama büyüklüğü önemli farklılıklar: Böyle lyrebirds ve çalı robins olarak Avustralya’nın bazı büyük ötücü iken sadece tek bir yumurta, sıcak iklimlerde en küçük ötücü Kuzey yarımküre, delik-yuvalama türlerin yüksek enlemlerde, ikisi ile beş arasında lay lay gibi göğüsleri beş veya altı etrafında bir düzine ve diğer türler kadar düzenleyebilirsiniz. AileViduidae bunun yerine diğer kuş yuvalarının yumurta yatıyordu, kendi yuvalarını kurmak yok.

Kökeni ve Evrim

Ötücü aileleri ve kendileri arasındaki ilişkilerin evrimsel tarihi 20. yüzyılın sonlarına kadar oldukça gizemli kalmıştır. Birçok durumda, ötücü aileleri, şimdi inanılan morfolojik benzerliklere dayanarak araya sonucu olan gruplandırıldı yakınsak evrimle değil, yakın bir genetik ilişki. Örneğin, “kuşugiller Kuzey Yarımküre”, Avustralya olanlar ve Yeni Zelanda bu çok benzer ve ötücü aile ağacının üç ücra dalları ait henüz benzer şekilde davranmaya ve; onlar kalan Passeriformes süre mümkün olduğunca ilgisiz. [5]

Pek çok araştırma yapılması gerekmektedir, ancak gelişmeler moleküler biyoloji ve geliştirilmiş paleobiogeographical veriler giderek moleküler benzerlikleri, morfoloji kısıtlamaları ve fosil kayıtlarının özelliklerini uzlaştıran ötücü kökenleri ve evrimi daha net bir resim ortaya koymaktadır. [6] İlk ötücü Şimdi evrimleştiği düşünülen Gondwana bir zamandaPaleojende belki etrafında, Geç Paleosen yaklaşık 60-55 milyon yıl önce. [7] İlk bölünmüş arasındaydı Tyranni, ötücü, Eurylaimides ve Yeni Zelanda’da ” (en azından bazı milyon yıl) kısa bir süre içinde ayrılmaktadır olmalı Wrens “. Passeriformes görünüşte oldukça sıkı sıkıya dışında gelişti clade “nin yakın ötücü gibi kuşlar içerir” Piciformes veCoraciiformes. [8]

Biraz sonra, formların büyük bir radyasyon dışarı gerçekleşti Avustralya-Yeni Gine: Passeri veya ötücü. Passeri önemli bir dalı, parvorder Passerida, ortaya çıkan ya da bazal soy ve (parvorder corvoids kardeş grubu olarak Corvida bunun bir alt grubu olarak daha muhtemel), ya da, ve Avrasya ve Afrika, bir başka patlayıcı radyasyon derinliklerine genişletti Yeni soy oluştu. Bu sonuçta corvoidan clade ve çok sayıda küçük soy ilaveten bugün songbird çeşitliliği oluşturan 4.000 türün, hakkında oluşan üç büyük passeridan soy yol açtı.Kapsamlı biyocoğrafi karıştırma güneye dönen kuzey formlar, güney formlar vb kuzey hareket ile olur.

Fosil kayıtları

Erken ötücü

Erkek süper lyrebird (Menura novaehollandiae): Bu çok ilkel songbirdbir acayip olan, güçlü cinsel dimorfizm gösterir apomorphic erkeklerde tüyleri ekran.

Kuş tüneyen kemikbilimi özellikle bacak kemiklerinin,. Oldukça teşhis olduğu [9] İlk Passeriformes mevcut büyüklük aralığının küçük tarafında görünüşte çünkü Ancak, erken fosil kayıtları yetersiz olduğunu ve onların narin kemikleri iyi korumak vermedi. Queensland Müzesi F20688 (numune carpometacarpus) ve F24685 (tibiotarsus itibaren) Murgon, Queensland, passeriform açıkça tanınabilir fosil kemik parçaları vardır; Onlar yaklaşık 10 iki tür ve toplam uzunluğu 20 cm temsil ve zorlukla bazı 55 milyon yıl önce, kanıtlamak Erken Eosen, erken tüneyen kuşlar recognizably farklı idi. [10]

Bir çok benzer bir grup, Zygodactylidae (onların adını zygodactylous perching yaklaşım) bağımsız kadar aynı anda ortaya çıktı – ve muhtemelen yakından ilgili atalarından – in sınırındaki kara parçaları Kuzey Atlantik o zaman sadece bazı üçte ikisini, bugünkü genişliği.

Söz konusu Avustralyalı fosil bulgularıyla kadar Palaeospiza bella dan Priaboniyen Florissant fosil yatakları (Geç Eosen, yaklaşık 35 milyon yıl) bilinen en eski passeriform oldu. Bununla birlikte, şimdi nonpasseriform kabul edilir passerine yakınında.

Kaynaktan Bathans formasyonu en Manuherikia River bölgesindeki Otago, Yeni Zelanda, MNZ S42815 (a uzak sağ tarsometatarsus a tuive en az bir türün bir çok kemik kuş ölçüsünde) beşik son zamanlarda tarif edilmiştir ölçülü kuş. Erken gelen bu tarih Orta Miyosen(Awamoan için Lillburnian, 19-16 milyon yıl). [11]

Yaşayan ötücü ‘ilişkiler (bkz yaklaşık modern bilgi ailelerin listesini aşağıda) tüm yaşam Passeriformes son ortak atası muhtemelen güdük kuyruk, küçük bir orman kuş olduğunu göstermektedir [12] ve genel sıkıcı rengi, ama belki işaretli olan Cinsel dimorfizm. İkinci özellik kaybolmuş ve günümüze kadar gelen soy arasındaki dağılımı bakılırsa, yalnız Songbird evrim birden çok kez evrimleşmiş yeniden görünüyor. Cinsel dichromatism arasında çok nadir bazal Passerida soy ve muhtemelen onların plesiomorphic durum. Ama genç passerid clade arasında yer Passeroidea kural değilse, son derece renkli erkek ve sıkıcı kadın, yaygındır. Öte yandan, güçlü dimorfik soy önemli bir sayısı, çok eski olarak da, mevcut basalmost Passeri arasında Menuridae, yanı sıra çok sayıda Meliphagoidea ve Corvoidea. Cinsel dimorfizm de nadir değildir Acanthisittidae gibi bazı suboscines ve belirgin Pipridae ve Cotingidae.

Erken Avrupa ötücü 

Wieslochia fosil

Avrupa’da, tüneyen kuşların fosil kayıtlarında çok nadir değildir Oligosen itibaren, ama en çok daha kesin bir yerleşim için çok bölük pörçük şunlardır:

 • Wieslochia (Frauenweiler Erken Oligosen, Almanya)
 • Jamna (Jamna Dolna Erken Oligosen, Polonya)
 • Resoviaornis (Wola Rafałowska Erken Oligosen, Polonya)
 • Passeriformes gen. ve sp. idet. (Luberon Erken Oligosen, Fransa) – suboscine veya bazal [13]
 • Passeriformes gen. ve spp. indet. (Fransa Geç Oligosen) – Birkaç suboscine ve ötücü kuş takson [14]
 • Passeriformes gen. ve spp. indet. (Orta Fransa Miyosen ve Almanya) – bazal? [15]
 • Passeriformes gen. ve spp. indet. (Matraszolos of Sajóvölgyi Orta Miyosen, Macaristan) – muhtemelen 3 en az 2 takson; en az bir muhtemelen Oscines [16]
 • Passeriformes gen. ve sp. indet. (Felsötárkány Orta Miyosen, Macaristan) – ötücü kuş? [17]
 • Passeriformes gen. ve sp. indet. (Polgárdi Geç Miyosen, Macaristan) – Sylvioidea (Sylviidae? Cettiidae?) [18]

Wieslochia muhtemelen herhangi bir kaybolmamış Alttakım üyesi değildi. Bu sadece Passeri çok geldikleri bölgenin ötesinde belirlenemeyen tarafından kanıtlanmış genişletilmişBroadbill Erken gelen (Eurylaimidae) Miyosen arasında (yaklaşık 20 milyon yıl) Wintershof, Almanya ve yukarıda listelenen Fransa’dan indeterminant Geç Oligosen suboscine.Hatta çok bazal Passeriformes Orta Miyosen, yaklaşık 12 mya kadar Avrupa’da yaygın olmuş olabilir. [19] Günümüze kadar gelen Passeri superfamilies o zaman oldukça farklı ve çağdaş cinsler corvoidean ve bazal mevcut iken yaklaşık 12-13 mya beri bilinmektedir ötücü. Passerida cinslerden modern çeşitliliği itibaren Geç Miyosen ve içine çok bilinenPliyosen (yaklaşık 10-2 milyon yıl). Pleistosen ve erken Holosen lagerstätten kaybolmamış türlerin veya ancak (<1.8 milyon yıl) çok sayıda kaybolmamış türlerin verim ve birçok verim hemen hemen hiçbir şey bunların chronospecies ve paleosubspecies.

Amerikan fosiller

In Amerika, fosil kayıtları birkaç hala mevcut suboscine ailelerin dokümante edildiği Pleistosen, önce daha fazla yetersiz olduğunu. Ayrı indeterminable gelen MACN -SC-1411 (Pinturas Erken Santa Cruz eyaleti, Arjantin ve / Orta Miyosen), [20] tüneyen kuşların soyu tükenmiş bir soy Kaliforniya, ABD Geç Miyosen den tarif edilmiştir: Palaeoscinidae tek cins ile Paleoscinis. “Palaeostruthus” eurius (Florida Pliyosen) muhtemelen bir kaybolmamış aile büyük olasılıkla aittir passeroidean.

Sistematik ve taksonomi

Corvida ve Passerida alttakım Passeri içinde parvorders olarak sınıflandırıldı; Her zamanki uyum içinde taksonomik uygulama, muhtemelen olarak sıralanır olacak infraorders.Başlangıçta öngörülen zamanda Sibley-Ahlquist taksonomisi, sırasıyla, ihtiva büyük superfamilies Corvoidea ve Meliphagoidea, hem de küçük soyları ve superfamilies Sylvioidea, Muscicapoidea ve Passeroidea.

Tuhaf bıyıklı baştankara, Panurus biarmicus, en esrarengiz ötücü olabilir.Hayır, gerçekten yakın akraba tespit edilmiştir.

Düzenleme aşırı daha yeni araştırmalarla basitleştirilmelidir bulunmuştur. 2000’li yılların ortalarından itibaren, çalışmaların tam anlamıyla onlarca çözmek için oldukça başarılı çalıştıkları yayınlanan ediliyor soyoluşu passeriform bir radyasyon. Örneğin, geleneksel anlamda Corvida genellikle Avustralya, Yeni Zelanda ve bölgesinden, erken ve / veya Eski Dünya kökenli passeriform kuşların küçük soy oldukça keyfi topluluğu vardı Wallacea. Passeri olsa da, hakkında bazı ailelerin hareket ettirerek monofiletik yapılabilir, ancak “temiz” üç-süperailesinin-düzenleme çok daha karmaşık olduğu ortaya çıktı ve gelecekteki yazarlar ona sopa olup olmayacağı belirsizdir.

Major “wastebin gibi” ailelerin Eski Dünya warblers ve Eski Dünya babblers olduğu ortaya çıktı var parafiletik ve yeniden düzenlenmiş ediliyor. Gibi – çeşitli takson çok yeni aileler bazıları, kurulacak vardı, son derece farklı türler fakir soy temsil çıktı stitchbird Yeni Zelanda veAvrasya bıyıklı baştankaramonotipik tek canlı türü olan. [21] Passeri In yalnız, küçük soy bir dizi sonuçta ayrı superfamilies olarak kabul edilecektir. Örneğin, kinglets bugün az 10 türün tek bir cins oluşturan, ancak Avrasya yayılmış grup olarak sapmak ilk tüneyen kuş soyları arasında olmuştur görünüyor. Onlar bazı küçük çalışılmış tropikal Asya gruplara oldukça yakın olabilir ama hiçbir özellikle onların yakın akrabaları yaşayan Passeri kapsamlı çalışmalar arasında bulunmuştur. Tedavi nuthatches, Wrens ayrı bir süper ailesinin olarak ve yakın akraba Certhioidea artan haklı olarak kabul edilir; Aynı sonunda göğüsleri ve onların yakın akrabaları için geçerli olabilir.

Bu süreç halen devam etmektedir. Bu nedenle, burada sunulan bir düzenleme değiştirilebilir. Ancak, burada aile, cins ve tür eşyalarda başvurulmayan çelişen tedavi önceliklidir almalıdır.

Passeriformes ailelerinin taksonomik listesi

Kadın (solda) ve erkek rifleman veyatītitipounamu (Acanthisitta chloris),alttakım iki hayatta türlerinden biridirAcanthisitti

Bu liste yanyana ilgili türler / gruplar yerleştirerek, taksonomik sırada bulunuyor. Varsayılan dizisinden gerektiği gibi Passerida alt bölümleri güncellenmektedir Dünya Kuşları Handbook, [22] en modern ve kapsamlı çalışmalara dayalı. [23]

Ailelerin İlişkin düzenlemesi

Aileleri, örneğin Corvidae son yerleştirilir eski eserler, o aksine biraz roman dizisi halinde sıralanır. Pek çok yeniden tahsisler kesin yaklaşık 2005 yılından beri meydana gelmiş olmasıdır taksonomi rağmen, henüz kurulmamıştır phylogeny ve büyük çözümlenir olduğunu. Mevcut dizisi öncelik vererek yeterince aileleri arasındaki filogenetik ilişkileri ele iken geleneksel dizisinin kadar korumak için bir girişimdir.

Alttakım Acanthisitti

Gökkuşağı pide (pide iris), çoğu gibi parlak renkli yamalar ile oldukça koyu zemin yaşayan kuş, Pittidae.

Alttakım Tyranni

Suboscines

Yetişkin erkek golden başlı manakins birçok gibi (PIPRA erythrocephala), çarpıcı ekran tüylere sahiptir yakınları.

Gürültülü scrubbird (Atrichornis clamosus), biri en plesiomorphicPasseri.

Alttakım Passeri

Songbirds ya oscines

 • Superfamily Corvoidea – oldukça çeşitli küresel dağıtım grubu, ancak Australasian bölge ve çevresi en bol: ötücü eski gerçekten küresel başarılı grup, onlar iyi en zeki ve düzenin en muhteşem ne olabilir aralarında yer almaktadır.

Erkek stitchbird gösterme veya hihi (Notiomystis cincta) yakınsamahoneyeaters ile

Hawai karga veya’alala (Corvus hawaiiensis) neredeyse olduğutükenmiş; sadece bir kaç düzine kuş tutsak hayatta.

Erkek naip çardak kuşunun(Sericulus chrysocephalus,Ptilonorhynchidae)

Minik goldcrest (Regulus regulus)Passeri küçük ama son derece farklı soydan aittir.

  • Olası süperailesi “Ptilonorhynchoidea” [doğrulama gerekli] – Avustralya, Yeni Gine endemik Bowerbirds ve Avustralyalı treecreepers, iki çok farklı aileler, ufacık ve göze çarpmayan bir başka büyükçe, genellikle parlak renkli ve / veya bariz vokal ve son derece sıradışı çiftleşme ile alışkanlıkları
  • Olası superfamily NN – siyah ve beyaz lekeler Avustralya, Yeni Gine, orta ölçekli ve oldukça göze çarpmayan, kanatları kısa ve yuvarlak ama kuyrukları iyi gelişmiş tüyleri gri endemik ve kahverengi logrunners ve sözde babblers, böcekçil, erkek ve dişiler benzemek
  • Petroicidae: Avustralya robins
  • Olası superfamily NN -. Rockfowl ve müttefikleri, büyük eklembacaklılar ve bazen de küçük omurgalı yemek Relictual dağılımı Eski Dünya tropik üç alanda, orta ölçekli, güçlü bacaklar ile büyük ötücü için, kaba öğütülmüş, erkeklerde boyunca yürüyerek uzun mesafeler taşımak için uyarlanmış ve kadın benzemek
  • Olası monotipik superfamily Reguloidea – kinglets (Regulidae), küçük orman yaşayan böcekçil, yeşilimsi yukarıda sadece Kuzey Yarımküre’de bulunan, beyazımsı altında ve kırmızı çizgili siyah ve sarı kafa deseni (yakın mesafeden) çarpıcı, cinsel dimorfizm hafif
  • Irenidae: peri bluebirds.
  • Olası monotipik superfamily NN – hyliotas (Hyliotidae), son zamanlarda / sınırlı Passerida, ‘de Sylviidae, bazal ayrılan Afrotropics,“benzeyen Eski dünya warblers”, ama oldukça renkli

Infraorder Passerida

Mavi baştankara (Cyanistes caeruleus) ve akrabaları geri kalanından ayrı iyi standı Sylvioideasensu lato.

 • Passerida incertae sedis – oldukça bazal Passerida, superfamilies düşünülebilir birkaç küçük ama belirgin soy teşkil görünüyor çoğu.Çoğu Asya, Afrika ve Kuzey Amerika’da ortaya çıkar.
  • Olası superfamily Paroidea – Titmice ve müttefikleri, Sylvioidea dahil olabilir, esas yem eklembacaklılar, tohum ve meyveler, yaygın, Güney Amerika ve Avustralya bölgeden [dağıtılmış ama yok doğrulama gerekli çoğunlukla parlak renkli], ufacık yuvarlak gövdeli akrobatik kuşlar, Büyük yamalar ile sarı, mavi, yeşil, siyah ve beyaz, erkek ve dişiler genellikle oldukça benzemek
   • Paridae: memeler, Baştankaralar ve Titmice
   • Remizidae: penduline memeler bazen Paridae dahil
   • Stenostiridae: stenostirids (“sinekkapan-memeli”), yeni monte aile.
  • Bombycilloidea – Sittoidea / Certhioidea da, kuvvetle omnivores ama sulu meyve ve nektar, tercih oraya eklenmişse waxwings ve müttefikleri, Muscicapoidea dahil Laurasya, esasen [doğrulama gerekli] Kuzey Yarımküre sınırlı, orta ölçekli ve dışında genellikle oldukça göze çarpmayan Gürültülü sürülerde etrafında dolaşım onların alışkanlığı, genellikle gri-renkli ve ipek gibi doku ile tüyleri, ama çok göze çarpan siyah yüz ve / veya sarı süsler, çeşitli var melanik varsa hafif soy, cinsel dimorfizm. Hylocitrea buradan da dahil olabilir monotipik aile.
  • Olası süperailesi “Dicaeoidea” – Sunbirds ve flowerpeckers, çoğunlukla nektar, polen ve Eski Dünya tropik genellikle, eklembacaklılar ile takviye kısıtlı meyveleri yemek Passeroidea dahil olabilir tüyleri, en azından erkeklerde genellikle son derece renkli, genellikle birkaç karşıt (genellikle siyah ve / veya beyaz olmak üzere, genellikle kırmızı dahil) ve metalik parlaklığa sahip bazı tonları, cinsel dimorfizm genellikle yeşilimsi yukarıda çakmak aşağıda en türlerde, kadın telaffuz
  • Olası süperailesi “Promeropoidea” – sugarbirds (Promeropidae, Arcanatoridae), sıradan bir “ile yaşayan fosilleri, Passeroidea dahil olabilir Honeyeater” veya “bülbülü” fenotip, bir capensis soydan sadece güney Ekvator bölgesinde Afrika’da bulunan soy, kilit taşı türler dahil için fynbos ve bazı Afromontane orman ekosistemleri, cinsel dimorfizm telaffuz, ancak birçok küçük çalışılmış türler içerir görünmese
  • Elachuridae: benekli elachura
 • Superfamily Sylvioidea – “Eski dünya warblers / babblers” bazen meyveleri ile desteklenmiş ve müttefikleri, genellikle böcekçil, merkezli dağıtım Indo-Pasifik bölgesinde, birkaç Avustralyalı bölgede meydana gelen ve daha az hala Amerika’da, genellikle ince ve sıkıcı kuşlar, birkaç Cinsel dimorfizm telaffuz var

Blyth adlı kamış bülbülü(Acrocephalus dumetorum) şimdiAcrocephalidae.

Kahverengi saçlı sıvacıkuşu (Sitta pusilla): nuthatches aşağı head-first tırmanmaya.

 • Superfamily Certhioidea – Wrens, treecreepers ve müttefikleri. Bazen Muscicapoidea dahil edilmiştir. Gerçi çoğunlukla kuzeyinde, Amerika ve Avrasya Oluşuyor Alpin kuşağı. Dağıtım ve bazal fosil Certhiops Certhioidea muhtemelen sonuna etrafında kökenli gösterirPaleojende yerde Kuzey Atlantik etrafında. Küçük, sık sık küçük, bariz tombul ama çevik olma eğilimindedir; Birçok başarılı dağcılar.Son derece Tüyleri şifreli en azından üst yüzünde, genellikle mavi-gri ikinci durumda, ya da biraz renkli. Cinsiyette aynı veya neredeyse öylesine bakmak, ama seslenişlerden güçlü farklılık gösterebilir.
  • Sittidae: nuthatches
  • Tichodromadidae: wallcreeper: Geleneksel nuthatches bir alt familya olarak yerleştirilir ve daha nadiren treecreepers bölgesinin hiçbir çalışma bu kadar yerleştirme ya doğrulamak mümkün olmuştur. Böylece daha iyi, en azından şimdilik, bir monotipik aile olarak kabul edilir.
  • Certhiidae: treecreepers
  • Salpornithidae: creepers gördü. Geçici Buraya konulacak; genellikle Certhidae bir alt familyası olarak kabul.
  • Troglodytidae: Wrens
  • Polioptilidae: gnatcatchers

Münzevi pamukçuk (Catharus guttatus), pek çok kişi gibiMuscicapoidea şişman ve şifrelikompleks vocalizations kuş.

 • Superfamily Muscicapoidea – “Old World sinekkapan”, sığırcık ve müttefikleri. Çoğunlukla böcekçil, yakın küresel dağıtım Eski Dünya merkezli tropik. Bir aile endemik Amerika’ya. Avustralya bölgeden (tanıtımları hariç) neredeyse yok. Gerçi Genellikle, çoğu oldukça karanlık ve sıkıcı onların boyutu için oldukça sağlam Sturnidae yaygın yanardöner ve / veya renkli. Cinsel dimorfizm genellikle yoktur, bazen belirgin.
  • Cinclidae: dippers
  • Muscicapidae: Eski Dünya sinekkapan ve sohbetler. Monofili teyit gereklidir.
  • Turdidae: Ardıçkuşları ve müttefikleri. Monofili teyit gereklidir.
  • Buphagidae: oxpeckers. Eskiden, genellikle Sturnidae dahil edilmiştir.
  • Sturnidae: starlings ve muhtemelen Filipin sürüngen. Muscicapoidea ikincisi yerleştirilmesi iyi görünüyor, ama Sturnidae içinde içerme onayı gerektirir; muhtemelen farklı aile Rhabdornithidae.
  • Mimidae: bülbüller ve thrashers

Bu erkek (sağda) ve dişi gibiGouldian ispinoz (Erythrura gouldiae),birçok Passeroidea çok renkli.

 

“Bilgiler kanaryalardunyasi.com’dan alınıp düzenlenmiştir.”